Ośrodek 2018

ROK SZKOLNY 2019/2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W OŚRODKU

(16.10.2019)

15 października, w naszym Ośrodku, odbył się Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

(16.10.2019)

11 października, w Zespole Szkół Rolniczych w Białej Piskiej odbył się Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

SPOTKANIE Z KULTURĄ

(09.10.2019)

We wtorek, 8 października, uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyli w pierwszym - Jesiennym spotkaniu z kulturą.

DZIEŃ CHŁOPAKA

(30.09.2019)

W poniedziałek, 30 września, świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

WRZEŚNIOWE MIGAWKI Z ŻYCIA KLASY I-III SP

(30.09.2019)

Tutaj można zobaczyć, co najmłodsi uczniowie robili na wrześniowych zajęciach.

WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI PISKIEJ

(30.09.2019)

W czwartek, 26 września, nasi najmłodsi uczniowie, pod opieką pani Bożeny Szymańskiej i Pauliny Mickiewicz, zwiedzili Muzeum Ziemi Piskiej w celu utrwalenia wiadomości zdobytych podczas realizacji bloku tematycznego, poświęconego jesiennej przyrodzie.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

(30.09.2019)

W czwartek, 26 września, w naszym Ośrodku odbyły się zajęcia profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy Policji na temat "Bezpieczna droga do szkoły".

SADZIMY LAS W ŁUPKACH!

(30.09.2019)

Dnia 27 września 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej i SPDP z naszego Ośrodka pod opieką pani Marianny Kapelańskiej, Justyny Nowosielskiej - Chmielewskiej, Bożeny Szymańskiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Anety Kubrowskiej - Kubiak, Iwony Kałęki i Beaty Biedrzyckiej uczestniczyli w sadzeniu lasu na terenie Leśnictwa Rybitwy, Oddział 76 b.

"PRZYSZŁA PANI JESIEŃ" - ZAJĘCIA OTWARTE W INTERNACIE

(30.09.2019)

25 września w internacie odbyły się zajęcia otwarte pt. "Przyszła jesień". Wychowankowie pod czujnym okiem pani Moniki i pani Marioli wykonywali szereg ciekawych zadań.

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE W PISZU

(29.09.2019)

Ponad 100 zawodników ze szkół podstawowych rywalizowało 26 września na stadionie przy ul.Warszawskiej w Piszu.

SPRZĄTAMY ŚWIAT RAZEM Z NADLEŚNICTWEM

(27.09.2019)

W piątek, 20 września uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata we współpracy z Nadleśnictwem w Piszu, rezprezentowanym przez podleśniczego, pana Piotra Gryczana.

ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW

(19.09.2019)

Wsparcie rodziców dzieci ze szczególnymi potrzebami.

Każdy rodzic potrzebuje wsparcia. Niekiedy potwierdzenia - "tak, to co i w jaki sposób robisz jest dobre", a niekiedy podpowiedzi czy korekty, gdy, mimo starań rodzica, oddziaływania wychowawcze nie przynoszą rezultatów.

Rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną potrzebują szczególnego wsparcia, bo szczególne są potrzeby ich pociech, także w sprawie wyboru szkoły i formy kształcenia.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Piszu, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, podejmuje działania, służące ich wsparciu w waszych i trosce, związanych z nauką i wychowaniem dziecka z niepełnosprawnością. We współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym zaplanowano cykl spotkań temu poświęcony.

Pierwsze ze spotkań "Rola rodzica w edukacji dziecka z niepełnosprawnością" miało miejsce na terenie PPP - P w Piszu 29 sierpnia br. Zaproszono na nie 40 rodziców. Obok mini - wykładów zaoferowano możliwość konsultacji ze specjalistami poradni i dyrektorem SOSW w Łupkach.

Aktualnie zapraszamy zarówno rodziców jak i ich dzieci. Spotkanie będzie obejmowało szereg atrakcji: od ogniska i wspólnego pieczenia kiełbasek, przez gry i zabawy integracyjne dla dzieci, rozgrywki sportowe Bocce, zwiedzanie szkoły i hali sportowej, gabinetów terapii; możliwość uczestnictwa w zajęciach otwartych (obserwacja zajęć z dziećmi, prowadzonych przez specjalistów), możliwość uzyskania informacji o ofercie SOSW (o zajęciach lekcyjnych i dodatkowych, służących rozwojowi dziecka), po możliwość rozmowy i skonsultowania się z nauczycielami i specjalistami, na temat nauki i rozwoju dziecka.

Spotkanie odbędzie się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach, 25 września (środa) o godz. 16.00.

Bardzo liczymy na obecność rodziców i dzieci. Nie należy przy tym obawiać się możliwości brzydkiej pogody - w razie deszczu całość spotkania zostanie przeniesiona do budynku.

Agnieszka Grądzka

Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Piszu

XI WARMIŃSKO - MAZURSKI MITYNG W LEKKIEJ ATLETYCE OLIMPIAD SPECJALNYCH

(20.09.2019)

W dniu 12 września (czwartek) 2019 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Piszu im. Bojowników o Polskość Mazur, ul. Sikorskiego 15, odbył się XI WARMIŃSKO-MAZURSKI MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH W LEKKIEJ ATLETYCE.

V POWIATOWY TURNIEJ BOCCE

(19.09.2019)

17 września 2019 roku spotkaliśmy się po raz piąty w Łupkach na turnieju bocce, aby sprawdzić się w rozgrywkach i oczywiście zdobyć medale.

WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

(13.09.2019)

W tegorocznych wyborach do nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego kandydowało troje przedstawicieli uczniów naszej szkoły.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

(13.09.2019)

W piątek, 13 września, obchodziliśmy w Ośrodku Międzynarodowy Dzień Kropki.

NARODOWE CZYTANIE 2019

(06.09.2019)

W piątek, 6 września, włączyliśmy się w akcję "Narodowe Czytanie 2019". W tym roku nauczyciele czytali uczniom podczas zajęć nowele polskie zaproponowane przez Parę Prezydencką.

OBÓZ W RAJGRODZIE

(30.08.2019)

Czworo uczniów naszej szkoły było uczestnikami obozu w Rajgrodzie, organizowanego przez Podlaską Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

OBÓZ OLIMPIAD SPECJALNYCH

(30.08.2019)

W dniach 12 - 18 lipca odbył się obóz sportowy Olimpiad Specjalnych Oddziału Warmińsko - Mazurskie w Łupkach.